szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

XI edycja Tygodnia Świadomości Czerniaka - Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

Od 2019 roku w szkole realizowany jest program edukacyjny "Znamię! Znam je?", adresowany do uczniów klasy VII i VIII. Głównym celem programu jest upowszechnienie wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, oraz uczniów wyższych klas szkół podstawowych wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka.

 Zachęcamy do obejrzenia oficjalnego spotu promującego tegoroczną akcję edukacyjną Akademii Czerniaka: