szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

W kwietniu w naszej szkole obchodziliśmy niezwykłe święto - Dzień bez plecaka. W tym dniu każdy miał możliwość zawitać w szkolne mury bez najważniejszego atrybutu ucznia - PLECAKA. Zabawa polegała na tym, aby wszystkie potrzebne przybory przynieść w wymyślony przez siebie, zabawny sposób.
Dzień bez plecaka to święto pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, które zostało zapoczątkowane przez Mongai Fankam – aktywistkę działającą na rzecz zwiększenia świadomości na temat trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, ponieważ nie stać ich na plecak.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą pomysłowością pakując swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie. Widzieliśmy w szkole sklepowe koszyki, walizki, chlebaki, skrzynki, kosze, pudełka na ciasto, kosze na śmieci, wózki dla lalek i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była jedynie wyobraźnia.

 

Anna Kucharzak