szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

XVIII Gminny Konkurs Matematyczny

Szkoła Podstawowa w Węglówce już od kilku lat jest organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich. Niestety z powodu pandemii konkurs ten został na dwa lata przerwany. Szczęśliwie w tym roku, dokładnie 10 czerwca 2022 roku, uczniowie trzecich klas z naszej gminy ponownie przystąpili do konkursu.

Z każdej klasy trzeciej zostali wybrani najlepsi matematycy. Węglówkę reprezentowali: Weronika Górczewska, Jan Majda oraz Zuzanna Ślósarz. Z Wiśniowej przyjechało aż 6 uczniów – ponieważ szkoła ma dwie klasy III, z Lipnika 3 uczniów oraz 1 uczennica z Kobielnika.

O godzinie 9.00 wszyscy zawodnicy zajęli swoje miejsca. Każdy uczestnik konkursu otrzymał arkusz składający się z 10 pytań. Na rozwiązanie tych niezwykle trudnych zadań uczestnicy mieli jedną godzinę. Zadania do konkursu zostały przygotowane przez nauczycieli klas trzecich biorących udział w konkursie. Nauczyciele ci, zaraz po zakończeniu zmagań swoich uczniów weszli w skład komisji konkursowej zajmującej się poprawą zadań.

Laureatem XVIII Gminnego Konkursu Matematycznego został uczeń Szkoły Podstawowej w Wiśniowej – Adrian Duda. Miejsce drugie zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Lipniku – Weronika Sułkowska. Komisja zdecydowała przyznać dwa trzecie miejsca, które zajęły: Zuzanna Maj ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej oraz Zofia Kowal ze Szkoły Podstawowej w Kobielniku. Tuż za podium uplasowała się uczennica naszej szkoły Weronika Górczewska, której zabrakło jedynie 2 punktów. Zawody zakończyła na miejscu 4.

Nagrodą w konkursie, oprócz indywidualnych upominków dla uczniów, jest również puchar przechodni dla szkoły, której uczniowie zdobędą najwyższą średnią ilość punktów. Wyniki szkół w rywalizacji o puchar przechodni w XVIII Gminnym Konkursie Matematycznym:
         I miejsce: Szkoła Podstawowa w Kobielniku – średnia 35 punktów.
         II miejsce: Szkoła Podstawowa w Lipniku
         III miejsce: Szkoła Podstawowa w Węglówce

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

Krystyna Smyksy

 

 

 

[][]