szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Od dnia 25 marca 2020 r.  do dnia 7 czerwca 2020 r. dyżur w sekretariacie pełniony jest w  godz. 8:00 – 12:00 kontakt wyłącznie poprzez:

• tel.: 12/373-90-90;
  • skrzynkę na korespondencję zamieszczoną na drzwiach wejściowych do szkoły.

Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Węglówce

Od dnia 16 marca 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r. wszelkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze w szkole i oddziałach przedszkolnych są zawieszone. Zobacz szczegóły i zarządzenie Dyrektora SP.

WAŻNE!!! Zapoznaj się ze szczegółami zawieszenia zajęć dydaktycznych oraz informacjami dotyczącymi zdalnej pracy szkoły

Biblioteka szkolna czynna: wtorek, czwartek w godz.  9.00 - 11.00. Zobacz szczegóły.

Godziny pracy biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna czynna: wtorek, czwartek w godz.  9.00 - 11.00.

Pracownik biblioteki wypożycza książki na podstawie pisemnego zamówienia ucznia, złożonego w skrzynce umieszczonej na drzwiach wejściowych do szkoły lub złożonego drogą elektroniczną halina.paszcz@weglowka.pl. Książki do odbioru przygotowuje bibliotekarz, a przed przekazaniem ich uczniowi pakuje je do torby foliowej. Zwrócone książki są odkładane w bezpieczne miejsce na okres 48 godzin.

Charakterystyka grup

Najmłodsza grupa przedszkolaków to ,,Smerfy”. Należą do nich 3, 4 i 5-cio latki. Wychowawcą grupy jest mgr Anna Lis. 3- latki uczą się samodzielności i współżycia w grupie, a 4 i 5-latki bardzo chętnie pomagają młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i religii. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Przedszkolaki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed przedszkolakami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń , które rozwiną ich osobowość i charakter.

Starsza grupa to 5 i 6-cio latki. Wychowawcą grupy jest mgr. Małgorzata Kucharzak. Dzieci są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Nawiązują pierwsze przyjaźnie. Z chęcią uczą się nowych  umiejętności, pełnią rolę dyżurnych na stołówce i w sali. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.  5-6 latki poznają literki, uczą się dodawać i odejmować. Chętnie wykonują zadania w kartach pracy, a najbardziej lubią malować farbami i lepić z plasteliny. Uczestniczą także w zajęciach z języka angielskiego i religii.